Huawei, Kirin 810 yonga seti için poster paylaştı

Huawei’nin orta segmentteki telefonlarında uzun müddettir Kirin 710 yonga seti kullanılıyor. Sayıları bir epey fazla olan Kirin 710’lu telefon modelleri sonunda geçmişteki yerini alacak. Yarın tanıtılması planlanan Huawei nova 5, Kirin 810 yonga seti ile geliyor.

İki adet 7 nm yongası bulunan birinci şirket

Huawei’nin 7 nm üretim süreci ile ortaya çıkan birinci yonga seti Mate 20 ve P30 serilerinde gördüğümüz Kirin 980’di. Kirin 810 ile birlikte, eser gamında iki adet 7 nm yonga seti bulunan birinci firma Huawei olacak. Bugün paylaşılan posterde ise “geleceğin anahtarı” sloganı dikkat çekiyor. Ayrıntıları şimdi bilinmese de 8 çekirdekli işlemcinin yapay zeka odağında bir yonga olması bekleniyor.

Neyse ki Huawei’nin yarın düzenleyeceği aktiflik ile birlikte hem Huawei nova 5 serisi hem de Kirin 810 yonga seti resmiyet kazanmış olacak. Birebir Kirin 710’da olduğu üzere firmanın yeni birçok modelinde Kirin 810 yonga setinin kullanıldığına şahit olacağız.

Huawei’nin yonga pazarındaki en büyük rakibi hiç elbet Qualcomm oluyor. Kirin 810’un da Snapdragon 730 ve 730G modellerinin karşısına konulması bekleniyor. Hasılı Huawei, orta sınıftaki yonga seti rekabetine tekrar katılıyor diyebiliriz.

Başa dön tuşu