Sony oyun geliştirme stüdyoları satın almayı planlıyor

Microsoft, yıllar boyunca Xbox One ve PC için çalışan birçok oyun geliştirme stüdyosunu satın aldı. Japon devi Sony’nin ise şimdiye kadar bu türlü bir fikri yoktu. Fakat şirket yöneticisinden gelen yeni bir açıklama, Sony‘nin de bu tarafta satın alımlara sıcak baktığı tarafında.

Değerlendirme aşamasında

Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan, Nikkei’ye verdiği röportajda şirketin oyun geliştirme stüdyoları satın almayı düşündüğünü doğruladı. Ryan, içeriğin artık Google üzere büyük teknoloji şirketlerinin oyun akışı hizmetleriyle piyasaya girmesiyle her zamankinden daha değerli olacağını söyledi. Şirket şimdi hangi oyun geliştirme stüdyosunu alacağına dair kesin bir karar vermiş değil.

Şirketin hangi oyun geliştirme stüdyolarıyla görüşme halinde olduğunun da bilgisini vermeyen Ryan, Sony’nin bu mevzuda titiz davrandığını ve satın almak istedikleri şirketlerin muhakkak özellikleri karşılamaları gerektiğini söz etti. Şirketin bu atağı yaklaşan PlayStation 5 konsolu için birçok yeni oyun manasına gelebilir. Yeni jenerasyon oyun konsolunun ise gelecek yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu