Huawei, MateBook 13 AMD Edition’ı piyasaya sürdü!

Daha evvel Intel işlemcilerle görmeye alışık olduğumuz MateBook serisinin yeni üyesi olan MateBook 13 AMD Edition İngiltere’de piyasaya sürüldü! Aygıt Ryzen 3000 işlemci ile geliyor.

Huawei, MateBook 13 AMD Edition’ı piyasaya sürdü!

Bilindiği üzere Huawei’nin MateBook serisi, Apple‘ın MacBook Air modelleri ile rekabet etmeye devam ediyor. Bu rekabette hayli savlı olan Huawei, MateBook serisini genişletmek istiyor. Şirket, MateBook ailesine yeni bir üye daha ekledi ve Ryzen 3000 İşlemcili Huawei MateBook 13 AMD Edition İngiltere’de piyasaya sürüldü!

Huawei’nin, Ryzen 5 serisi işlemci serisi ile gelen ultra taşınabilir MateBook 13’ü bir AMD ve Radeon Vega 8 grafik kartı ile güncellenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

13 inç boyutunda, 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü IPS LCD bir ekrana mesken sahipliği yapan model 3:2 en uzunluk oranına sahip. Kelam konusu ekran sRGB renk uzayının %100’ünü karşılıyor. Bunun yanında ekranın üst bölümünde 1 MP çözünürlüklü bir görüntü konferans kamerası bulunuyor. Çözünürlük çok yüksek olmasa da iş görüyor.

Huawei MateBook 13 AMD Edition, alüminyum bir kasaya sahip. Metal bir kasadan meydana gelmesine rağmen 1.31 kg gibi düşük bir yük oranı sunan model, hayli taşınabilir bir yapı sunuyor. Bunun yanında aygıt, biyometrik muhafaza ile süratli giriş ve güvenlikten sorumlu parmak izi okuyucuya yer veren bir klavyeye sahip.

Huawei MateBook 13 AMD Edition’ın bağlantı arayüzüne baktığımızda ise, 2 adet USB 3.1 hızında Type-C ve 1 adet 3.5 mm mikrofon/kulaklık girişi görüyoruz. Ayrıyeten ses tarafında ise aygıtta 2 adet Dolby Atmos destekli hoparlörin bulunduğunu belirtelim.

Windows 10 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan MateBook 13, birçok dizüstü bilgisayarında olduğu üzere Huawei Share özelliğine de sahip. süreç gücünü ise AMD Ryzen 5 3500U ve Radeon Vega 8 grafik ünitesinden alan model, 8 nm sürecinde üretilen işlemciye 8 GB RAM ve 256/512 GB kapasiteli NVMe SSD depolama ünitesine sahip.

Cihaz şarj konusunda Huaewi ve Honor markalı cep telefonları ile de uyumlu olan 42 Wh kapasiteli bataryaya sahip ve 65 W gücündeki adaptörden güç alıyor.

Huawei MateBook 13’ün 8 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesine sahip olan baz modeli İngiltere’de bulunan Huawei mağazalarında 699£ fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Modelin 512 GB depolama kapasitesine sahip versiyonu ise 749£ fiyat ile satılıyor. Bunun yanında modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdi bilinmiyor.

200$’ı 1500$’a çevirebilirsiniz.Nasıl oldugunu öğrenin.

Başa dön tuşu