Huawei Nova 5i Pro, JD.com’da listelendi

Çinli taşınabilir teknoloji devi Huawei’in yakın yakın gelecek tanıtması beklenen Nova 5 serisinin üç modelden oluşması bekleniyordu lakin görünüşe bakılırsa seri, dördüncü bir üyeye de sahip olacak. Çin‘in en büyük online alışveriş platformu Jingdong‘da Nova 5i, Nova 5 ve Nova 5 Pro üçlüsü ile birlikte piyasaya sürülecek dördüncü model olan Nova 5i Pro listelendi.
 
İlanda kullanılan görseller temsili olduğundan ve Huawei Y9 (2019) ile Huawei P20 Pro‘ya ilişkin olduğundan aygıtın nasıl bir tasarım lisanına sahip olduğu konusunda şimdi rastgele bir fikrimiz yok.
Seriyle ilgili şu ana kadar ortaya çıkan ayrıntılardan kısaca bahsedecek olursak, Huawei Nova 5i, bir ön kamera deliğine ve dörtlü art kamera suramı ile birlikte gelecek. Çok büyük ihtimalle modelin Pro varyantı Nova 5i Pro da misal bir tasarım ile birebir sayıda art kamera sensörüne sahip olacak ve iki aygıt ortasındaki farkı kamera özellikleri ile güç aldıkları yonga seti belirleyecek.
Nova 5i‘nin Kirin 710 yonga setinden gücünü alacağı düşünülürken, Nova 5 ve Nova 5 Pro‘nun ise sırasıyla Kirin 810 ve Kirin 980 yonga setlerinden güçlerini alması bekleniyor.

Nova 5 serisi 21 Haziran’da, yani önümüzdeki Cuma günü lanse edilecek.

Başa dön tuşu