Katlanabilir telefon umutları sönüyor: Best Buy, Galaxy Fold siparişlerini iptal etti

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u bekleyen müşteriler, yeni bir makus işaretle daha karşı karşıya kaldı. ABD’de teknoloji eserleri satın almada tanınan duraklardan biri olan Best Buy, rapora nazaran Samsung Galaxy Fold’u ön sipariş veren tüm müşterilerin bu taleplerini iptal etti. İptal münasebeti olarak Samsung’tan aygıtın ne vakit satışa sunulacağına dair bilgi verilmemesi belirtildi.
Best Buy tarafından müşterilere gönderilen e-postada “devrimsel dizaynlar ve teknoloji çok sayıda sorunla ve öngörülemez tonlarca zorlukla gelir. Bu zorluklar, Samsung’un Galaxy Fold’u ertelemesine ve bize satış tarihiyle ilgili bilgi verememesine sebep oldu. Müşterilerimiz bizim için birinci sırada olduğundan ve onların haklarını korumak istediğimizden, Best Buy olarak tüm Galaxy Fold ön siparişlerini iptal ettik.” denildi.
Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu, teknoloji uzmanlarının ellerine birinci defa gönderildikten çok kısa bir müddet sonra sorunlar ortaya çıkmıştı. Bu sorunlar aygıtları kullanılmaz hâle getirdiğinden Samsung, tüm aygıtları geri toplayıp tanıtımı bir tarih vermeden ertelemek zorunda kalmıştı.

Tıpkı Samsung üzere, hatta aygıtı gören birden fazla şahsa nazaran Samsung’tan daha düzgün bir uygulama sunduğu düşünülen Huawei’nin katlanabilir modeli Mate X ise şimdiki ticaret savaşı yüzünden yakın vakitte satışa sunulabilir üzere görünmüyor.

Başa dön tuşu