Lenovo uygun fiyatlı akıllı saatini duyurdu!

Lenovo, yeni akıllı saat modelleri ile bu alandaki pazar hissesini güçlendirmeyi hedefliyor. Markanın bu alanda karşımıza çıkan son modeli Lenovo Carme, başarılı özellikleri ve uygun fiyatı ile dikkatimizi çekmeyi başardı.

Lenovo uygun fiyatlı akıllı saatini duyurdu!

Bilindiği üzere Lenovo, geçtiğimiz haftalarda A6 Note ve K10 Note isimli iki yeni akıllı telefonunu tanıtmıştı, Şirket sürat kesmeyerek, bu iki akıllı telefonunun akabinde Lenovo Carme isimli yeni akıllı saatini de duyurdu.

Lenovo Carme, kullanıcıların ekran içeriğini farklı açılardan izlemelerini kolaylaştıran 2.5D kavisli yüzey tasarımlı ve 1.3 inçlik tek dokunuşlu renkli ekrana sahip. Kare bir yapı kullanılması ile dikkat çeken akıllı saat, tasarımı ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Metin iletilerini ve davetleri ekranda bildirim olarak gösterebilen model, aynı vakitte, adım sayar, kalp atış hızı monitörü üzere fitness ve sıhhat özelliklerini de bünyesinde bulunduruyor. Ayıca farklı spor aktivitelerini algılayabilen aygıt, uzun mühlet hareketsiz kaldığınızda size bir hatırlatma gönderiyor.

IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı müdafaa sunabilen saat, Bluetooth 4.2 desteği ile hem iOS hem de Android telefonlarla temas sağlayabiliyor. Saatin 200 mAh’lık bataryası Lenovo’nun argümanına göre 7 günlük bir kullanım ömrü sunuyor.

Mavi ve yeşil olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunan Lenovo Carme‘nin  çıkış tarihi 15 Eylül olarak açıklanmakla birlikte, fiyatının 50 dolar civarında olacağı gelen bilgiler ortasında. Saatin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı şimdi netlik kazanmış değil.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu