Meta Quest, kalp atış hızı ve Android entegrasyonuyla güncellendi

Meta, Quest VR başlığa fitness ile bağlantılı iki yeni özellik ekledi. Health Connect, Android telefon kullanıcılarının antrenman datalarını otomatik olarak senkronize ediyor. Supernatural üzere sanal gerçeklik fitness uygulamalarını kullananlar artık kalp atış suratlarını takip edebiliyor, istatistiklerini gerçek vakitli olarak görebiliyor.

Health Connect, Android kullanıcılarının sıhhat ve fitness datalarını uygulamalar ortasında paylaşmasına ve bu bilgileri tek bir yerde birleştirmesine imkan tanıyan Google’ın sıhhat API’si. Entegrasyon sayesinde kullanıcılar hiçbir şey yapmadan idman dataları Google Fit ile eş zamanlanacak. Meta, emsal entegrasyonu -Sağlık ile- geçtiğimiz yıl iOS kullanıcıları için sağlamıştı.

Bu özelliği aktifleştirmek için, VR başlıktaki Move uygulamasında Ayarlar’a girip “Connect Move to Meta Quest Mobile App”i açmak gerekiyor. Sonrasında telefondaki Meta Quest uygulamasından bağlı uygulamalar sekmesine gidip health connect seçeneğini açmanız ve gerekli müsaadeleri vermeniz gerekiyor.

Meta, sıhhat datalarının VR başlıkta tutulduğunu lakin Meta Quest uygulaması üzerinden sıhhat datalarının eşitlenmesi için health connect entegrasyonunun sağlanması durumunda istatistiklerin Meta sunucularına gönderildiğini belirtiyor. Kullanıcının paylaşmayı seçtiği verilerin uçta uca şifrelendiği ve reklam için kullanılmayacağı da söylendi.

Başa dön tuşu