Nintendo beklenenin aksine Switch üretimi artırıyor

Nintendo’nun başarılı el konsolu Switch, görünüşe nazaran bir müddet daha hayatımızda kalmaya devam edecek. Yeni bir Bloomberg raporuna nazaran Nintendo, Switch donanımı için üretimi artırmayı planlıyor. Konsolun bu hayat noktasında firmanın bu türlü bir atakta bulunması ise enteresan.

Nintendo Switch üretimi artıyor

Nintendo Switch, orjinal olarak 2017 yılında piyasaya çıkmış ve 2019 yılında Lite modeliyle farklı varyantlara bölünmüştü. Ayrıyeten OLED ekranlı bir versiyon da 2021 yılında çıkışını yapmıştı. Ama Nintendo Switch, yaşanan çip krizinden önemli formda etkilenmiş ve stok problemleri yaşamıştı. Çip kıtlığının aşağı üst sonlandığı bu devirlerde Nintendo, donanım üretimini artırarak daha fazla Switch konsolu satmak istiyor üzere görünüyor.

Öte yandan piyasa analistleri ise insanların eskiyen Switch’i satın almaktan uzaklaşacağını ve satışların firmanın beklediğinden daha zayıf olacağını söylüyor. Temelinde günümüzde Switch hayli güçsüz bir aygıt ve yeni oyunların konsola gelmesi çok kolay üzere görünmüyor.

Ancak zati Nintendo’nun konsol satışlarının ardındaki en büyük itici güç firmanın kendi üretimleri oluyor. Bu yılın Mayıs ayında çıkacak olan The Legend of Zelda: Tears of Kingdom’ın katiyen konsol satışlarını artıracağı düşünülüyor. Bununla birlikte Metroid Prime 4’ün de yolda olduğu biliniyor. Ek olarak Nintendo, Switch üretimini artıyorsa yeni kuşak Switch’in bu yıl çıkmayacağını söyleyebiliriz. 2017’den bugüne kadar ise toplamda 114 milyondan fazla Switch konsolu satıldığı düşünülüyor.

Başa dön tuşu