Nvidia da MWC 2020’ye katılmıyor!

Oyunculara yönelik grafik işlemciler yapan, yapay zeka, vRAN, yonga sistemleri ve 5G üzere birçok alanda faaliyet gösteren Nvidia, koronavirüsü nedeni ile İspanya’nın Barselona şehrinde 24-27 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek 2020 Taşınabilir Dünya Kongresi‘ne katılmama kararı aldığını açıkladı.

Nvidia da MWC 2020’ye katılmıyor!

Bilindiği üzere koronavirüs tüm dünyayı süratle etkilemeyi devam ediyor. Son gelen bilgilere bakıldığında Çin’de koronavirüsü salgınından ötürü can kaybının 723’e yükselmiş olduğu biliniyor. Kaynaklar yalnızca son 24 saatte 86 kişinin koronavirüs yüzünden hayatını kaybettiğini aktarıyor.

Aslına bakılırsa virüsün çıktığı Çin büyük bir risk altında bulunmasına karşın, yeniden de birçok firmanın, virüsün mümkün yayılma riskinden hayli korktuğu aşikar. Zira 2020 Taşınabilir Dünya Kongresi etkinliğine katılmaktan vazgeçen firmalar bunun en bariz örneği.

Yakın vakit evvel birtakım teknoloji şirketlerinin koronavirüsü sebebi ile İspanya’nın Barselona şehrinde 24-27 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek 2020 Taşınabilir Dünya Kongresi‘ne katılmama kararı aldığını siz bedelli okuyucularımıza duyurmuştuk. Artık de benzeri bir karar, oyunculara yönelik grafik işlemciler yapan, yapay zeka, vRAN, yonga sistemleri ve 5G üzere birçok alanda faaliyet gösteren Nvidia‘dan geldi.

Bilmeyenler için belirtelim, Nvidia fuarın ana sponsorları ortasında yer alıyor. O nedenle Nvidia‘nın almış olduğu bu karar epey kıymet arz ediyor. Firmanın 2020 Taşınabilir Dünya Kongresi etkinliği kapsamında taşınabilir tarafa yönelik yapay zeka odaklı birçok duyuru yapması bekleniyordu, lakin alınan bu karar sonrasında Nvidia, bu duyularını fuar alanında sunamayacağından ötürü internet üzerinden yapacak olduğu düşünülüyor.

Bu arada medya sponsoru olduğumuz dünyanın en büyük taşınabilir teknolojiler fuarı olan MWC ile ilgili en yeni gelişmeleri ve tüm haberleri MWC 2020 sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Başa dön tuşu