Pioneer ve Onkyo markaları satıldı

Ses teknolojileri alanında kıymetli bir yere sahip olan Onkyo ve alt markası Pioneer diğer bir büyük isim olan Sound United tarafından satın alınıyor. Markaların tüm eser ve teknolojileri Sound United çatısı altında toplanacak.

Dev birleşme

Son periyotta ses teknolojilerine olan ilgi yatırımların da artmasını sağlıyor. Sound United dalda daha geniş bir eser gamı sunabilmek ismine satın alımı gerçekleştirdi. Satın alım kapsamında Onkyo firmasının mesken eserleri kısmı Sound United bünyesine katıldı.

Onkyo kendi markasının yanında Pioneer, Pioneer Seçkine ve Integra markalarıyla farklı segmentlere yönelik eserler geliştiriyordu. Sound United ise Denon, Polk Audio ve Marantz üzere markaların sahibiydi. Bu birleşim ile Sound United bölümün en büyük ismi haline gelecek. Onkyo yalnızca dijital ömür ve entegre sistemlerde bu markaları kullanmaya devam edecek.

Sound United firmasının Onkyo tercihi ise mali hususlara dayalı. Onkyo firmasında değerli bir yatırımı olan Gibson geçen yıl iflas edince yatırımını da çekmek zorunda kalmıştı. Bu da Onkyo’yu güç duruma sokmuştu. Sound United atılımı hayat öpücüğü üzere oldu denebilir. Satın alımın bedeli şimdi açıklanmadı.

 

Başa dön tuşu