Riot Games doğruladı: League of Legends kaynak kodları çalındı

League of Legends, Teamfight Tactics ve Valorant üzere birçok tanınan oyunun gerisinde yer alan Riot Games, geçtiğimiz hafta siber akına uğramıştı. Artık de dev yayıncı, gerçekleştirilen hücum hakkında bir fidye iletisi aldığını lakin ödeme yapmayacağını açıkladı.

Hackerlar 10 milyon dolar talep ediyor

Yakın vakitli paylaşımında Riot Games, siber atak sonrasında hiçbir oyuncu verisi yahut ferdî bilginin ele geçirilmediğini lakin League of Legends ve Teamfight Tactics görüntü oyunlarının kaynak kodlarının sızdırıldığını doğruladı. Belirtilenlere nazaran ele geçirilen bu belgeler ortasında, şirketin paylaşmaya hazır olmadığı “deneysel” özellikler yer alıyor. 

Şirket, siber akının ayrıntıları hakkında bilgi paylaşmadı. Lakin hackerların oyunun hile müdafaa sistemi ve kaynak kodları karşılığında 10 milyon dolar fidye talep ettiği bildiriliyor. Bu mevzuda Riot Games ise, ”Bugün bir fidye e-postası aldık. Söylemeye gerek yok, ödemeyeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Görünüşe nazaran Riot Games’in en büyük tasası, kaynak kodu sızıntısı sonucunda yeni hilelerin ortaya çıkması. Bu bahiste çalışmaların devam ettiğini aktaran dev yayıncı, ”Saldırının anti hile üzerindeki tesirini pahalandırmak ve gerekirse düzeltmeleri mümkün olan en kısa müddette dağıtmak için çalışıyoruz” kelamlarını lisana getirdi.

Başa dön tuşu