Samsung açıkladı: Galaxy Fold piyasaya sürülmeye hazır

Samsung’un birinci katlanabilir akıllı telefonu olan Galaxy Fold, deneme modelleri piyasaya sürüldükten kısa bir mühlet sonra, ekrandaki yanlışlar nedeniyle geri toplatılmıştı. Samsung Display yöneticisi, tekrar yenileme sürecine giren ve yanılgılardan arındırılan telefonun artık piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı.

Ekrandaki yanılgıların düzeltildiği açıklandı

Samsung Display Lider Yardımcısı Kim Seong-cheol, 18 Haziran’da Seul’de düzenlenen bir tertipte yaptığı konuşmada: “Ekran sıkıntılarının birden fazla ortadan kaldırıldı ve Galaxy Fold piyasaya çıkmaya hazır.” açıklamasını yaptı. Samsung’un bir alt kuruluşu olan Samsung Display, katlanır ekranların ana tedarikçisi ve açıklamanın da şahsen bu şirket yöneticisi tarafından gelmesi, hususun doğruluğunu onaylamaya yetiyor.

Galaxy Fold’un, başlangıçta Nisan ayında ABD’de ve Mayıs ayında da Kore’de raflara çıkması planlanıyordu. Lakin ekranda oluşan deformasyonlar ve katlama izi, aygıtın hemen geri toplatılmasına neden olmuştu. Lansmanın Temmuz ayında yapılacağı söylense de, Samsung bu tarihi reddetmiş durumda. İkinci bir şok yaşamak istemeyen şirketin, Galaxy Fold’u tekrar ne vakit piyasaya süreceğini henüz açıklamamış olması ise büyük bir soru işareti.

Başa dön tuşu