Samsung Galaxy A90 kızaklı kamera ile gelmeyebilir

Samsung Galaxy A90 için meraklı bekleyiş devam ediyor. A serisinin en güçlü ve aktüel modeli olarak yerini alacak telefon için birçok dedikodu ortaya çıkıyor. Elimizdeki bilgiler, biri SM-A905 diğeri SM-A908 olmak üzere iki farklı A90 modelinin yolda olduğu istikametinde. Başarılı sızıntılarıyla bilinen OnLeaks’in açıkladığına nazaran bu modellerden biri Full HD+ ekran ve firmanın Infinity-U ismini verdiği damla çentik ile gelecek.

A80 kamerasıyla fark yaratmıştı

Hatırlarsanız A serisinin bir öteki üyesi Galaxy A80, hem kızaklı hem de dönebilen kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Samsung, Galaxy A90’da bu tasarım anlayışına devam etmemeyi tercih edebilir. En azından modellerin biri için durum bu tarafta. SM-A905’in 48 MP + 12 MP + 5 MP üçlü kamerayla gelmesi bekleniyor. SM-A908 ise 48 MP + 8 MP + 5 MP halinde pakete sahip.

Tahminler SM-A908’in uygun fiyatlı A90 modeli olacağı istikametinde. Yani su damlası çentik ve Full HD ekran ona özel olabilir. SM-A905 daha yüksek çözünürlüklü ekran ve farklı tasarımla gelebilir. Şimdilik net bir şey söylemek mümkün değil.

Samsung’un Galaxy A serisi orta segment olarak tanımlanıyor. Lakin yeni Galaxy A90 modellerinin ikisinin de Snapdragon 855 yonga setinden gücünü alması bekleniyor. Bu da amiral gemisi düzeyinde rekabete katılmalarına sebep olacak. Son olarak geçtiğimiz günlerde Galaxy R ismiyle çıkacağı istikametindeki haberlerin, model kodu münasebetiyle ortaya çıkan bir yanlış anlaşılma olduğu da öğrenildi.

Başa dön tuşu