Samsung Galaxy S23 telefonların ekran parlaklığı belli oldu

Geçen yılın tersine Galaxy S23 serisinde düz ve plus modelleri ortasında teknik özellik olarak pek fark olmayacak.

Düz Galaxy S23 modelinin 1750 nit zirve parlaklığa ulaşan OLED ekrana sahip olması beklenirken, Galaxy S23+ ile Galaxy S23 Ultra da birebir ekran parlaklığı sunacak. S22 serisine bakarak, sadece düz modelde ekran parlaklığının yükseltildiğini, Plus ve Ultra modellerinde uygunlaştırma yapılmadığını söyleyebiliriz.

Bu değişiklikle birlikte Galaxy S23 ile Galaxy S23 Plus ortasındaki farklar; ekran boyutu, pil kapasitesi, şarj suratları ve UWB olacak. Her iki telefon da birebir dizayna, ekran çözünürlüğüne ve parlaklığa, işlemciye, bellek ölçüsüne, kablosuz şarj suratlarına ve kameralara sahip. Kamera demişken, bu telefonların hiçbirinde ana kamera yenilenmedi; tek yükseltme gelişmiş yonga seti ve daha uygun imaj sürece yoluyla gelecek. Her iki telefon da 4K 60fps HDR görüntüler çekebilen yeni 12MP ön kameraya sahip.

Galaxy S23 ailesi, Snapdragon 8 Gen 2’nin daha yüksek saat suratına ulaşan bir versiyonu olan Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy işlemciyle gelecek.  Daha düzgün performans için sürat aşırtmalı CPU ve GPU içeriyor. Samsung’un ayrıyeten daha yeterli termal idare sistemi kullandığı söyleniyor.

Başa dön tuşu