Samsung, Galaxy S24 serisinde Snapdragon’u tercih edecek: Exynos rafa mı kalkıyor?

Günümüze kadar Samsung, ana akım Galaxy S serisi modellerinde Exynos ve Snapdragon işlemcilere yer verdi. Fakat Exynos işlemcilerde yaşanan verimlilik ve performans meseleleri, Galaxy S23 ailesinde bu kararın değişmesine neden oldu. Bugün paylaşılan yeni bir sızıntı, Galaxy S24 serisinin de sırf Snapdragon işlemciler ile gelebileceğini ortaya çıkardı.

Galaxy S24 serisinde Snapdragon işlemciler tercih edilecek

Bilindiği üzere Galaxy S23 ailesi, Snapdragon 8 Gen 2’nin daha yüksek saat suratları sunan özel bir sürümünden güç alacak. Bununla birlikte Samsung’un Galaxy S23 serisine güç veren yonga setini ”Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform For Galaxy” olarak isimlendirdiği ve Exynos işlemciler Snapdragon muadillerine yetişene kadar, üst seviye aygıtlarda bu tercihi koruyacağı bildiriliyor. 

Kısa bir mühlet evvel Samsung, Exynos işlemcilerde alınan başarısız sonuçların ardından yeni bir geliştirme takımı oluşturdu. Yeni grup tarafından üretilecek birinci işlemcinin ise, 2025 yılında Galaxy S25 serisine güç vermesi bekleniyor. Bu nedenle yeni paylaşılan sızıntıların gerçeklik hissesi taşıdığını söyleyebiliriz.

Görünüşe nazaran Güney Kore’li dev, yeni yonga seti hazır olana kadar daha yüksek saat suratına sahip Snapdragon sürümlerini kullanmaya devam edecek. 

Başa dön tuşu