Samsung ilk QD-OLED oyuncu monitörünü duyurdu

CES 2023 fuarına süratli başlayan Samsung farklı segmentlere birincilere imza atan monitör modellerini duyurdu. Birinci 8K miniLED ve birinci 5K IPS monitör modellerinin akabinde birinci QD-OLED oyuncu monitörü de geldi.

Samsung Odyssey OLED G9 bir birinci olacak

Samsung Odyssey OLED G9 (G95SC) oyuncu monitörü 49 inçlik ekranında QD-OLED teknolojisi sunuyor. Daha fazla renk kontrastı üretebilen Quantum Dot paneller yüksek parlaklık düzeyine çıkabiliyor. Ayrıyeten OLED panellere nazaran maliyeti daha düşük. Samsung dalın birinci 32:9 oranlı QD-OLED monitörünü geliştirdiğini belirtiyor. Geçen yıl piyasaya çıkan Alienware monitör 21:9 orana sahipti.

1800R kavis çapına sahip olan ekran 5120×1440 piksel çözünürlük barındırıyor. 240Hz tazeleme suratı yanında 1:1000000 manzara oranı ve 0.1ms reaksiyon müddeti mevcut. Şık stand art kısımda RGB aydınlatma sunuyor.

Yine Tizen işletim sistemi sayesinde bağımsız olarak kullanılabilen monitör Xbox Cloud ve Nvidia GeForce Now bulut oyunları bir portala da sahip. Odyssey OLED G9 monitör yıl içerisinde piyasada olacak.

Başa dön tuşu