Samsung’dan dikey televizyon

Samsung’un televizyon kısmı firma için değerli iş kollarından biri. Standart televizyonlara ek olarak duvar kağıdı kadar ince yahut tablo şeklinde değişik modeller de üreten Samsung, bugün en farklı televizyonunu tanıttı. The Sero isimli televizyon 90 derece dönebiliyor.

Akıllı telefon ekranı yansıtın

43 inç boyutunda quantum-dot teknolojili QLED ekranlı televizyon bilhassa akıllı telefon ekranlarının yansıtılması için geliştirilmiş. Instagram, Snapchat vb. dikey uygulamaları bu televizyona yansıtarak rahatça görebileceksiniz. Firma yöneticisi Han Jong-hee “Samsung farklı müşteri gereksinimlerine yönelik ekranlar tanıtmaya devam edecek.” diyerek dikey televizyonun da bu misyonları ışığında geliştirildiğini belirtiyor. The Sero’yu dikey olarak çevirdikten sonra tek yapmanız gereken NFC yardımıyla telefonunuzun ekranını yansıtmak.

The Sero modeli Samsung’un Serif ve Frame isimli başka televizyon modelleriyle tıpkı eser kümesi altında yer alıyor. Bugün Serif ve Frame modelleri için 49 inç, 55 inç ve 65 inç daha büyük ekran seçeneklerinin de tanıtımı yapıldı.

60 watt hoparlör, 4.1 kanal ses ve dahili Bixby özellikleri olan televizyonun teknik ayrıntıları hakkında fazla bir şey açıklanmadı fakat 4K Ultra HD çözünürlüklü olduğunu söyleyebiliriz. Dikey görüntüler için bu türlü bir muhtaçlığı olan var mıdır bilinmez lakin The Sero Mayıs ayının sonunda 16000 dolar fiyat etiketiyle Kore’de satılmaya başlanacak.

Başa dön tuşu