Samsung’dan uyarı: Qled televizyonlarınızda düzenli olarak virüs taraması yapın!

Samsung’un Amerika dayanak ünitesi, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla QLED televizyonlara sızabilecek ziyanlı yazılımlara karşı kullanıcılarını uyardı. Televizyon sahiplerine nizamlı olarak virüs taraması yapmaları gerektiğini hatırlatan şirket, televizyonlarla birlikte gelen McAfee Security programını her birkaç haftada bir çalıştırmayı tavsiye ediyor.

Televizyonların WiFi ağına bağlı olması halinde kelam konusu önlemin alınmasının kıymetli olduğunu hatırlatan şirket, Twitter üzerinden bir de rehber niteliğinde bir görüntü hazırlamış.

 

Şirketin yapmış olduğu ihtarın son vakitlerde ortaya çıkan bir ziyanlı yazılım sebebiyle mi paylaşılıp paylaşılmadığı ise bilinmiyor. Fakat 2017 yılında yayınlanan WikiLeaks evraklarında, CIA’nın geliştirmiş olduğu “Weeping Angel” isimli yazılımın Samsung televizyonlarını bir çeşit dinleme aygıtına çevirebildiği savı ortaya atılmış ve televizyonlarda nitekim de belirli güvenlik açıkları olduğu ortaya çıkmıştı.

Samsung’un 2016 yılında televizyonlarına eklediği Smart Security özelliği muhakkak aralıklarla güvenlik taraması gerçekleştiriyordu. Lakin firma bugüne kadar manuel tarama yapılması konusunda kullanıcılarını uyarmamıştı. Firma bu yılın başından itibaren ise televizyonlarına McAfee Security programı dâhil etmeye başladı. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Başa dön tuşu