Uber lüks servislerine ‘sessiz mod’ seçeneği ekledi

Uber araç paylaşım firması, yüksek fiyatlı lüks segment hizmetine yeni özellikler ekliyor. Uber Black ile artık kullanılabilecek özellikler ortasında “sessiz araç” seçeneği yer alıyor. Bu seçenek aktive edildiğinde şoföre yolcunun pek de sohbet etmeye istekli olmadığı aktarılıyor.
Sessiz modun yanında güncelleme içeriğinde Uber kullanıcıları artık bagaj için şoförden dayanak isteyebilecek ve tercih ettikleri sıcaklığı söyleyebilecek. Bunlar dışında geç kalınacağında yeniden uygulamadan şoföre bilgi verilerek geç alma fiyatlarının ortadan kaldırılması da sağlanabilecek.
Normal olarak düşünüldüğünde, bu isteklerin hepsi şoföre konuşarak anlatılabilecek şeyler lakin teknolojiye yeni özellikler eklenmesi her vakit takdir ettiğimiz şeylerden biri.

Uber Black ve Black SUV, şimdi ülkemizde olmayan lüks hizmetlerden ikisi olarak firmanın katalogunda bulunuyor. Uber X’e nazaran iki kat, Uber Pool’a nazaran ise üç kat daha kıymetli olan bu hizmetler, lüks araçlarla seyahat etmek isteyenler için sunuluyor. Ülkemizde bulunan UberXL hizmetiyle kıyaslandığında bu Black araçlar yeniden 2-2,5 kat daha yüksek fiyata sahip.

Önceki haberimizde de bahsedildiği üzere UberXL, ülkemizde gitgide azalacak ve yerini muhtemelen baskılardan dolayı sarı taksilere bırakacak. 

Başa dön tuşu