Xiaomi’den OnePlus’a tebrik geldi: Amiral gemisi kâtili 2.0 ise yolda

Xiaomi’nin geçenlerde farklı bir firma hâline getirdiği Redmi, yeni amiral gemisi K20’yi yakında tanıtacak. Redmi’nin Lider Vekili tarafından atılan tweette “Amiral Gemisi Katili 2.0” olarak bahsedilen telefon, OnePlus’ın eski modellerinin lakabını kendine almaktan çekinmedi.
OnePlus tarafından yeni tanıtılan amiral gemisi modelleri, OnePlus 7 ve 7 Pro olmak üzere iki versiyondan oluşuyor. Daha evvelki yazılarımızda da çokça anlattığımız üzere firmanın telefonlarındaki fiyatlar her geçen yıl arttı ve artık neredeyse Apple ve Samsung ile rekabet eder hâle geldi.
Arada hâlâ önemli bir fiyat farkı olsa da hatırlarsanız OnePlus modelleri bir vakitler o değerli amiral gemisi modellerinin yarısı, hatta daha azına (300 dolar civarına) satılıyordu. O vakitler türetilmiş bu amiral gemisi kâtili unvanı, artık görünüşe nazaran Redmi’nin üst düzey modellerinde olacak.
Redmi yetkilisi tarafından atılan tweette birinci olarak OnePlus grubu, yeni eserlerinden dolayı tebrik ediliyor. Akabinde “Flagship Killer 2.0: coming soon” sözcükleri, amiral gemisi kâtili sıfatının artık yeni bir telefonda yer alacağını işaret ediyor. Manu Jain tarafından yapılan kısa açıklamada ise şunlar söyleniyor:
“Söz konusu fiyatlandırma olduğunda “Never Settle” (Asla yetinme, OnePlus’ın mottosu) ideolojisini benimsemeyi tercih ediyorlar. Xiaomi olarak inovasyonu herkesin ulaşabileceği hâle getirmek için bu türlü Amiral Gemisi Katilleri üzerinde çalışıyoruz. Yakın vakitte göreceğiniz üzere.”

Adının K20 olacağı kısa mühlet evvel doğrulanan Redmi modeli, Qualcomm Snapdragon 855 çipsetle ve 48MP çözünürlüklü art kamerayla gelecek.

Başa dön tuşu