Xiaomi’den uygun fiyatlı akıllı çöp kutusu

Üretmediği eser kalmayan Xiaomi, çöp kutularını da akıllı hale getirdi. Hatta birinci akıllı çöp kutusunu geçtiğimiz yılın yaz aylarında gördük. Bugün ise daha uygun fiyatlı bir akıllı çöp kutusu modeli tanıtıldı.

Ninestars ile iş birliği

Bu şekil konut eserlerini farklı firmalarla yaptığı iş birlikleriyle üreten Xiaomi, akıllı çöp kutusu için Ninestars firmasıyla çalışıyor. Çöp kutusunun üzerinde bulunan sensör, kapağı otomatik olarak açıp kapatabiliyor. 6 cm ile 30 cm ortasında algılama menzili olan sensör sayesinde dokunmadan çöpünüzü atmış oluyorsunuz.

Önceki modelde kendi kendine açılan kapağa ek olarak otomatik olarak çöp poşeti bağlayan ve yeni poşet takan düzenek bulunuyordu. Xiaomi fiyatı düşürebilmek için bu modelde otomatik poşetleme sistemini dahil etmemiş. Ancak 10L kapasiteli çöp kutusunun, kullanılan özel sistem ile kapağını daha sessiz açıp kapattığının altı çiziliyor.

ABS plastikten üretilen akıllı çöp kutusu Xiaomi’den alışık olduğumuz beyaz, yuvarlatılmış dizaynla geliyor. Kapağın otomatik açılması için iki adet pil gerekiyor. Şayet alkalin pil alırsanız 17 aya kadar kullanım sunabildiği belirtildi. Akıllı çöp kutusunun fiyat etiketi 19 dolar.

Başa dön tuşu