Akıllı Telefon Yazıcıları Almaya Değer mi?

Bir anda dünyayı kasıp kavuran akıllı telefon yazıcıları neden bu kadar patladı? Gerçekten almaya değiyor mu? Bu sorunun cevabını, içeriğimizde veriyoruz.

Eskiye artan özlem, teknoloji dünyasında da kendisini göstermişti. Şipşak fotoğrafların günümüz tasarımıyla geri dönüşü bunun en büyük kanıtı olurken, şipşak mantığı ve günümüz teknolojisi de akıllı telefon yazıcılarıyla gerçek oldu.

Akıllı telefonunuzda çektiğiniz her fotoğraf, cebinize sığan bu taşınabilir yazıcılarla anında yazdırılabilir oldu. Peki, bu yazıcılarla tam olarak neler yapılabiliyor? Almaya gerçekten değer mi? Hem kullanıcılar hem de kendi deneyimimiz ışığında bu sorunun cevabını veriyoruz.

Akıllı telefon yazıcısı nedir?

akıllı telefon yazıcısı

Genellikle avuç içi büyüklüğünde olan akıllı telefon yazıcıları, telefonunuzda bulunan ya da anlık çektiğiniz her fotoğrafı anında bir filme basmanıza imkân tanıyor. Özellikle anılarınız ve sevdiklerinizin fotoğrafları, bu sayede dijital ortamdan fiziksel ortama taşınıyor.

Peki bu cihazlar nasıl bir anda popülerleşti? Fotoğraf severler için sunduğu avantajlar, sorunun cevabında:

Akıllı telefon yazıcılarının kısa süredeki popülerliği, “instant filmlere” (anlık kamera filmleri) olan ilginin artmasıyla paralel gelişti. Fakat akıllı telefon yazıcıları, anlık kameralardan farklı olarak doğrudan ayrı bir kamera kullanım gereksinimini ortadan kaldırıyor.

Telefonunuzda bulunan her bir görseli yazdırabileceğiniz bu cihazlar, Photoshop gibi dış yazılımlar aracılığıyla düzenlemelerin yapıldığı haliyle baskı almanızı da sağlıyor. Öte yandan instax mini Link 2 gibi cihazlar, kendi mobil uygulamaları üzerinde de AR çizim ve fotoğrafların kolaj haline getirilmesi gibi pek çok düzenleme özelliğine de ev sahipliği yapıyor. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, bu özelliklerden detaylıca bahsedeceğiz.

Kısacası akıllı telefon yazıcıları sayesinde modern teknolojileri kullanarak elde ettiğiniz tüm görselleri retro stilde, şipşak fotoğraf makinesi çıktısı gibi alabiliyorsunuz. Bu baskıların her birini biriktirmek de aslında büyük bir hobi haline dönüşüyor.

Sadece gerçek hayat değil, oynadığı oyunları da yazdırmak isteyenlere öneri: instax mini Link 2 Special Edition

instax mini link 2 special edition

Her geçen gün popülerleşen akıllı telefon yazıcısı akımına katılmak istiyorsanız, en güncel modellerden biriyle bu dünyaya atılabilirsiniz. FUJIFILM’in büyük popülerlik kazanan mini Link 2 modeli, özellikle oyunculara odaklanacak şekilde instax mini Link 2 SE olarak karşımıza çıktı. Yeni akıllı telefon yazıcısı, hızlı ve kaliteli baskılarla birlikte pek çok farklı imkânı da sunuyor.

Bizim de aktif olarak kullanma fırsatı bulduğumuz instax mini Link 2 SE, akıllı telefondaki fotoğrafı yazdırma işlemini fazlasıyla kolaylaştırarak her an erişilebilir hale getiriyor. Yazdırmak için yapmanız gereken tek şey, “Link for Nintendo Switch” uygulaması üzerinden fotoğraf seçmek ve yazdırma tuşuna tıklamak oluyor.

instax mini link 2 se

Bluetooth ile telefona bağlı olan yazıcı, sadece saniyeler içinde FUJIFILM’in instax mini filmlerine fotoğrafı basıyor. Fotoğraf, birkaç dakika içinde film üzerinde yüksek doğruluğa sahip renkler ve tonlarıyla son halini alıyor.  Öte yandan instax mini Link 2 SE, bunun ötesinde özellikler de sunuyor.

Oyuncuların çokça seveceği özellik: Oyun ortamını dijitalden gerçek dünyaya aktarıyor

instax mini link 2 se

instax mini Link 2 SE akıllı telefon yazıcısı, Nintendo ile FUJIFILM ortaklığı sayesinde Nintendo Switch OLED oyun konsolunda çektiğiniz ekran görüntülerini de basmanıza imkân tanıyor. Özellikle kendi karakterinizi oluşturduğunuz ve arkadaşlarınız ve diğer oyuncularla bir araya gelerek sosyalleştiğiniz Splatoon 3™ gibi oyunlar, gerçek dünyadan farksız şekilde anılar biriktirmenizi sağlıyor.

Nintendo Switch’teki ekran görüntülerinizi yazdırmak da yine oldukça basit ve uğraşsız bir süreç. Switch’teki ekran görüntüsünü QR kod aracılığıyla telefonunuzdaki mini Link for Nintendo Switch uygulamasında okuttuktan sonra yapmanız gereken tek şey yazdırma tuşuna basmak oluyor.

instax mini link 2 se

Ayrıca ekran görüntülerini doğrudan beyaz çerçeve içinde değil, oyunlara özel tasarlanan çerçevelerle de yazdırabiliyorsunuz. Splatoon 3’ün yanı sıra Super Mario™, Animal Crossing™ ve Pokémon Snap™ oyunları için de özel çerçeve tasarımları bulunuyor.

instax mini Link 2 SE’nin sundukları bunlarla da sınırlı değil: Video yazdırma, havada şekiller çizme ve dahası 

instax mini Link 2 SE, Nintendo Switch bağlantısı ve fotoğraf yazdırmakla birlikte instaxAiR adında kullanışlı bir özelliğe de yer veriyor. Bu özellikle birlikte mini Link ve Link for Nintendo Switch uygulamaları telefon kameranızla fotoğraf ya da video çekebiliyor, AR desteği sayesinde çekim sırasında da yazıcıyı elinizde havada hareket ettirerek fotoğraf üzerine şekil ve efektler çizebiliyorsunuz.

“Video çekebiliyor” dedik, peki bir yazıcı bir videoyu yazdırabilir mi? Kısmen evet. Bunun için farklı ve basit bir yöntem de var. instax mini Link 2 SE, çektiğiniz videoların bir karesini filme yazdırıyor, videonun film aracılığıyla izlenebilmesi için de üzerine bir karekod yerleştiriyor.

Telefonunuzla bu karekodu tarattığınızda da çektiğiniz videoyu izleyebiliyor ve izletebiliyorsunuz. Tabii bu özellik ile fotoğraf ve videolara oyunlara özel efektler de ekleyebiliyorsunuz.

Can alıcı soruya gelelim: Akıllı telefon yazıcıları almaya değer mi?

instax mini link

instax mini Link 2 SE gibi akıllı telefon yazıcılarını alıp almama konusu tamamen kişisel tercihlerinize bağlı olacak. Fakat dijital ya da gerçek dünyadaki anılarınızı biriktirmeyi ve ölümsüzleştirmeyi seviyor, kendinize yeni bir hobi edinmek istiyorsanız bu yazıcılar günlük hayatınızda kalıcı bir yer edinebilir.

FUJIFILM’in instax mini Link 2 SE akıllı telefon yazıcısına ve Splatoon özel kılıfına göz atmak ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

#işbirliği

Başa dön tuşu