Google, 4 ekranlı ve kitap gibi katlanabilen akıllı telefon patenti aldı

Başta Samsung ve Huawei olmak üzere çabucak hemen tüm büyük akıllı telefon üreticileri, katlanabilir akılıı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Ancak Google‘ın aldığı yeni bir patent ise, şirketin ne derece çılgın planları olduğunu gözler önüne seriyor.

Sıradışı tasarım 

LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan yeni bir Google patenti, şirketin 4 ekrana sahip bir katlanabilir akıllı telefon tasarımı üzerinde çalıştığını gösteriyor. Çizimden de görebileceğiniz üzere bu akıllı telefon adeta bir kitap formunda ve her bir ekran ise kitabın sayfaları üzere vazife yapmak üzere tasarlanmış. Böylesine bir aygıtın nasıl ve ne emelle kullanılabileceği ise merak konusu.

Bununla birlikte Google’ın almış olduğu kitap şeklindeki bu patent, katlanabilir esnek ekranların hangi dizaynlarla karşımıza çıkabileceğine de bir örnek teşkil ediyor. Bunun bir patent olduğunu göz önünde bulundurursak, şirketin bu tasarımı somut bir hale dönüştürüp dönüştürmeyeceğini söylemek güç. Her ne kadar şirket katlanabilir akıllı telefon konusunda çalışmalar yaptığını onayladıysa bile, birinci etapta böylesine radikal dizayna sahip bir aygıtın gelmesi düşük bir ihtimal olarak görünüyor.

Başa dön tuşu