Apple’dan AirPods Max 2 ve uygun fiyatlı AirPods geliyor

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun yeni bir iddiasına nazaran, Apple’ın tanınan AirPods kulaklıklarının yeni kuşağı 2024‘ün ikinci yarısında yahut 2025‘in birinci yarısında piyasaya sürülebilir. Yeni AirPods uygun bir fiyata sahip olacakken firmanın kulak üstü AirPods Max modelinin de yeni sürümü gelecek.

Yeni nesil AirPods Max ve uygun fiyatlı AirPods geliyor

Söylentilere nazaran Apple’ın mevcut en uygun fiyatlı AirPods kulaklığı gelecek olan yeni model olacak. Çıkması beklenen AirPods’un 99 dolarlık fiyata sahip olması bekleniyor. Hasebiyle bu fiyat mevcut en ucuz modelden 30 dolar daha ucuz. Bu bağlamda bu model muhtemelen AirPods Lite olabilir fakat Apple misal bir fiyat indirimini geçen yıl tanıtılan Apple TV’de yapmıştı ve giriş düzeyi fiyatını düşürmüştü.

Öte yandan yeni AirPods Max veya AirPods Max 2 üzerinde de çalışılıyor. Apple’ın üst düzey kulak üstü AirPods Max modeli 2020 yılında 549 dolar fiyat etiketiyle tanıtılmıştı. Bu ortada, Bloomberg’den Mark Gurman, Ekim ayında Apple’ın USB-C uyumlu AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max serisini “2024 yılına kadar” piyasaya sürebileceğini bildirdi.

Kuo ise Apple’ın 2023’te “tüm” AirPods modelleri için yeni bir USB-C şarj kutusu piyasaya süreceğini söylemişti. Bilindiği üzere Apple artık eserlerini USB-C uyumlu yapmak zorunda. Münasebetiyle bu alanda bir değişiklik olması kaçınılmaz üzere duruyor ve Apple’ın 2025’e kadar beklemesi pek gerçekçi durmuyor.

Başa dön tuşu