Apple’ın Bu Yıl Tanıtacağı Tüm Ürünler [Güncel]

Apple denince çoğumuzun aklına ilk olarak iPhone’lar geliyor olsa da Apple, son tüketicilere hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip. Bu içeriğimizde, Apple’ın bu yıl tanıtacağı ya da tanıtması beklenen ürünlere göz atıyoruz.

Teknoloji devlerinin yeni ürünlerini ve sistemlerini göreceğimiz yeni bir yılın daha içindeyiz. Yeniliklerini merakla beklediğimiz en büyük isimlerden birisi de elbette Apple. Peki Apple, bu yıl hangi yeni ürünlerini tanıtacak?

2023 yılı, Apple için farklı alanlara yeni bir soluk taşıyacağı bir yıl olacak. Bu yıl, her yıl gördüğümüz ürünlerin dışında özellikle sanal gerçeklik ve karma gerçeklik dünyasına atılım yapılacak. En azından beklenti bu yönde. Gelin Apple’ın tanıtacağı yeni ürünlere ve beklenen tanıtım tarihlerine geçelim.

Apple’ın 2023’te tanıtacağı ve tanıtması beklenen ürünleri:

iPhone 15 serisi

iphone 15

 • Ne zaman tanıtılacak: Eylül 2023

2007’den bu yana her yıl yeni modellere kavuşan iPhone telefonlar, bu yıl 15. nesliyle taçlanacak. Apple, iPhone 15 ailesinde muhtemelen 2022’de hayatımıza giren Dinamik Ada’yı daha da geliştirecek, Pro modellerinde de yeni nesil yonga setine yer verecek.

iPhone 15 ile iPhone 15 Pro Arasındaki Muhtemel Farklar: Pro Almayan ‘Yeni’ Telefonum Var Diyemeyecek!

Dolaylı bonus: Type-C kablosu

Type-C

2022 yılında Avrupa Birliği’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı her cihazda tek tip şarj girişi tasarısını sonunda onayladı. 2025 yılı itibarıyla tüm telefonların Tip-C girişine sahip olması zorunluluk kılındı. Dolayısıyla Apple’ın da Lightning girişine vedası için vakti geldi sayılır.

Tabii bu vedanın bu yıl iPhone 15 ile yapılıp yapılmayacağı henüz net değil. Bazı görüşlere göre ise Apple, bu yıldan itibaren Tip-C’ye geçiş yapabilir.

Artırılmış/sanal gerçeklik gözlüğü

Artırılmış/sanal gerçeklik gözlüğü

 • Ne zaman tanıtılacak: Haziran 2023

Yıllardır beklediğimiz o gözlük en sonunda geliyor (gibi). “Reality Pro” adıyla piyasaya sürülmesi beklenen gözlük, sanal gerçeklik dünyasının da büyük bir popülerlik yakalamasını sağlayacak; ‘standart’ kullanıcının da artık bu dünyaya atılması için büyük bir araç olacak. Önümüzdeki yıllar, artık çok daha sanal olacak.

Apple Watch 9

 • Ne zaman tanıtılacak: Eylül 2023

Apple Watch akıllı saatlerinin yeni serisi 9 ve yeni Ultra modeli, iddialara göre pek fazla yeniliğe yer vermeyecek. Cihazlar, yalnızca biraz daha iyi donanımla karşımıza gelecek.

Sesin zirvesi: AirPods ve AirPods Max

Apple Watch 9

 • Ne zaman tanıtılacak: Eylül 2023

2022 yılı 2. Nesil AirPods Pro’nun yılı oldu, dolayısıyla bu yıl da 4. Nesil AirPods ve 2. Nesil AirPods Max’in yılı olması bekleniyor. Apple’ın yeni nesil AirPods ile Pro tasarımını tamamen benimseyeceğini söyleyemeyiz, çünkü iki ürün arasındaki ayrım aynı zamanda silikon uç sevenleri  ve sevmeyenleri de birbirinden ayırıyor.

Yeni AirPods Max’in ise yine bizi şok etmesini bekliyoruz. İlk Max, ses kalitesiyle kendinden çok daha pahalı profesyonel kulaklıklara kafa tutmayı başarmıştı.

İki yıllık döngü geldi çattı: iPad mini ve iPad Air

AirPods ve AirPods Max

 • Ne zaman tanıtılacak: Ekim 2023

iPad tarafındaysa en son iPad Pro modelleriyle karşılaştık. Bu yıl yeni nesil bir iPad Pro’nun gelmesini beklemek hata olur. Yeni iPad modelleri, bu kez mini ve Air tarafında karşımıza çıkacak. Yeni modeller, bir önceki modellere göre donanım tarafında önemli geliştirmelere sahip olabilir.

Yeni değil, daha büyük bir iPad Pro (14 inç)

iPad mini ve iPad Air

 • Ne zaman tanıtılacak: Sonbahar

Yeni nesil bir iPad Pro gelmeyecek ancak mevcut seri, 14 inçlik bir modele kavuşabilir. Bu model, ekran büyüklüğü dışında 12,9 inçlik Pro modele göre bir farka yer vermeyecek.

Gelişmiş M2 çipleriyle yeni MacBook Pro

macbook pro

 • Ne zaman tanıtılacak: Ekim 2023

Apple, 2022 yılında 13 inçlik MacBook Pro modelinde sunmaya başladığı M2 yonga setini bu yıl 14 ve 16 inçlik modellerine, daha fazla geliştirilmiş M2 Pro ve M2 Max yonga setleriyle getirecek.

MacBook Air

MacBook Air

 • Ne zaman tanıtılacak: Haziran 2023

MacBook Air modeli de tıpkı 13 inç MacBook Pro modeli gibi ekim ayında M2 çipiyle yenilenmişti. 2023 yılında geliştirilmiş bir MacBook Air’ın gelmesi beklenmiyor. Ancak Mark Gurman’a göre Apple, 15 inçlik MacBook Air piyasaya sürmeyi planlıyor.

En son rengarenk gelen iMac serisi yenileniyor:

iMac

 • Ne zaman tanıtılacak: Nisan 2023

2021 yılında iMac cihazlarında büyük bir yeniliğe imza atan Apple, bu yıl hepsi bir arada olan bu cihazlarında yeniden büyük geliştirmelere imza atacak. Yeni iMac, en yeni çip olacak M3 çipiyle gelecek.

Rende, belki de bu kez rende olmaz: Mac Pro

Mac Pro

 • Ne zaman tanıtılacak: Aralık 2023

Rende esprileriyle tanıdığımız Mac Pro, 2019’da çıktı. Zamanın su gibi akıp geçtiğini yeniden hatırlamış olduk. Bu yıl beklenen Mac Pro ise beklentilere göre Apple’ın en güçlü işlemcisini de barındıracak M2 Ultra yonga setine yer verecek.

Tabii Apple’ın kendi işlemcilerine geçiş yapması, karşı bir çözüm bulunmazsa ekstra RAM ekleme imkânını ortadan kaldıracak. Fakat Apple bunu muhtemelen düşünmüş ve çözmüş bir şekilde bize sunacaktır.

Öte yandan yeni Mac Pro’nun tasarımı hakkında henüz bir şey bilinmiyor.

Mac mini

Mac mini

 • Ne zaman tanıtılacak: Sonbahar

Apple’ın kutu gibi taşınabilir masaüstü bilgisayarı Mac mini ise bu yıl M2 Pro ve M2 Max çip seçenekleriyle karşımıza gelecek. Öte yandan bazı iddialar, cihazın yalnızca M1 seçeneğine yer verebileceğini daha öne sürüyor.

Biz daha kavuşamadık, ama o sürekli gelişiyor: HomePod

HomePod

 • Ne zaman tanıtılacak: Ekim 2023

Apple’ın ülkemizde satışa sunulmayan akıllı hoparlörü HomePod, bu yıl yeni bir modele kavuşacak. Üstelik iddialara göre cihaz, yeni işlemci, aynı büyüklük ve dokunmatik kontrol paneline sahip olacak ve bu yeniliklere rağmen daha uygun fiyattan satışa sunulacak.

Başa dön tuşu