Chrome’un Android versiyonunda, çeviri seçeneğine erişim kolaylaştı

Yabancı lisanda internet sitelerini gezerken birçoğumuz Chrome tarayıcısının çeviri özelliğini kullanıyoruz. Birçok durumda otomatik olarak devreye giren bu özellik, bazen de ekranda belirmiyor ve bu da can sıkıcı bir durum yaratıyor. Lakin tarayıcının Android versiyonuna gelen güncelleme bu sorunu ortadan kaldırdı.

Yeni özellik kullanıma sunuldu 

Çoğu vakit çeviri servisini kesintisiz olarak kullanabilmemize karşın, birtakım web sayfalarında bu özellik devreye girmiyor veya tekrar aktifleştirebilmek için sayfanın en üstüne çıkmak zorunda kalabiliyoruz.  Yayınlanan yeni 75.0.3370.89 güncellemesi ile birlikte artık Android cihazlarımızdaki Chrome tarayıcısında, çeviri özelliğini açmak için sağ üstteki üç noktaya tıklamamız kâfi olacak.

Daha sonra açılan menüden “Çevir…” seçeneğine tıklayarak çeviri özelliğini anında ekrana getirebileceksiniz. Bu sayede de çeviri özelliğinin ekrana gelmediği durumlarda sayfayı yine yüklemek yahut en üste çıkmak gibi vakit kaybettiren durumların önüne geçmiş olacaksınız. Yaptığımız denemelerde bu güncellemenin Türkiye’deki kullanıcılara ulaştığını belirtelim. Bu özelliğe erişebilmek için Chrome versiyonunuzun güncel olduğundan emin olun.

Başa dön tuşu