Huawei Nova 5 Pro’nun görselleri ve teknik özellikleri ortaya çıktı

Huawei, 21 Haziran’da Nova 5 serisi akıllı telefonlarını duyuracak. Gelen haberler Nova 5i, Nova 5 ve Nova 5 Pro olmak üzere üç model tanıtılacağı gösteriyor. Hintli bir web sitesi Nova 5 Pro‘nun birtakım değerli ayrıntılarını paylaştı. Ayrıyeten renk seçeneklerini açığa çıkaran görseller yayınladı.
Huawei Nova 5 Pro, Yeşil, Siyah, Mor ve Turuncu olmak üzere dört renk seçeneği ile gelecek. Görseller aygıtın damla çentikli ekrana sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten art panelinde parmak izi tarayıcısı yok. Bu da ekrana gömülü parmak izi sensörü ile piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Huawei Nova 5 Pro’nun beklenen özellikleri

Huawei Nova 5 Pro tıpkı piyasadaki başka premium modeller üzere dörtlü art kamera sistemine sahip olacak. Sızıntı, akıllı telefonun 8 GB RAM + 128 GB depolama alanı ve 8 GB RAM + 256 GB depolama alanı sunan iki farklı varyant olarak piyasaya sürüleceğini ortaya koyuyor.
Cihazın öteki özellikleri 6.39 inç AMOLED ekran, Kirin 980 yonga seti ve 40 W süratli şarj dayanaklı 3.500 mAh‘lik pil olarak sıralanıyor. Art kamera sisteminde 48 megapiksel ana sensör vazife yapabilir. Akıllı telefonun ön tarafında ise 25 megapiksellik bir selfie kamerasının bulunacağı söyleniyor.

Başa dön tuşu