Lenovo Z6, 4000 mAh bataryalı en hafif telefon olacak

Lenovo’nun Z6 isimli yeni bir model hazırlığında olduğu sürpriz olmaktan çıkalı uzun vakit oldu. Yeni modelin tanıtım tarihi yaklaştıkça da daha fazla ayrıntının ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Bunlardan en sonuncusu ise aygıtın tasarımı ve boyutları ile alakalı. Lenovo Z6, 4000 mAh bataryalı en hafif telefonu olarak karşımıza çıkacak.

Yalnızca 159 gram

Firma yöneticisi Chang Cheng, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni ayrıntılara ulaşmamızı sağladı. Lenovo Z6, 6.39 inç boyutunda ekran ile gelecek. Birebir Z6 Pro ve Z6 Youth Edition modellerinde olduğu üzere su damlası çentik dizaynıyla sunulması bekleniyor. 4000 mAh bataryalı telefonun en etkileyici kısmı sırf 159 gram tartıya sahip olması. Kalınlığı ise 7.97 mm olarak açıklandı. 4000 mAh bataryalı öteki rakipleriyle yük karşılaştırması yapan Lenovo, Z6’nın hafifliğinin altını çiziyor.

Firmanın belirttiğine ThinkPad dizüstü bilgisayarlarda kullanılan Rollcage tasarımı sayesinde bu hafiflik sağlanıyor. Çerçeve kısmında 6000 serisi alüminyum kullanımı da aygıtı darbelere karşı daha sağlam hale getiriyor. Art kapak için ise 10 katmanlı NCVM vakumlu nano kaplama kullanılıyor. Böylelikle Lenovo Z6’nın ardına baktığınızda üç boyutlu bir yansıma efektiyle karşılaşıyorsunuz.

Lenovo Z6’nın bilinen başka özellikleri, Snapdragon 730 yonga seti, 8 GB’a kadar RAM, 18W süratli şarj, üçlü art kamera vb. biçiminde sıralanabiliyor. Hakkında paylaşılan bilgiler artmaya başladığına nazaran Lenovo Z6 modeli yakın vakitte tanıtılmaya hazırlanıyor.

Başa dön tuşu