Microsoft, E3 2019’a dersini çok iyi çalışmış olarak çıkacak

Bu yıl düzenlenecek E3 fuarı resmi olarak 11 Haziran’da başlayıp 13 Haziran’da sona eriyor. Lakin bahsi geçen tarihler yalnızca Los Angeles Kongre Merkezi binası içinde gerçekleştirilecek aktiflik tarihlerini kapsıyor. Gerçekte ise Electronic Arts’ın 7 Haziran 2019 tarihinde düzenleyeceği EA Play aktifliği ile başlayacak fuar, 14 Haziran tarihine kadar devam edecek.
 

PlayStation başta olmak üzere Activision üzere kimi değerli oyuncuların es geçeceği fuarın bu yılki gözbebeği ise Microsoft olacakmış üzere görünüyor. Şirketin 9 Haziran günü Türkiye saatiyle 23:00’da düzenleyeceği Xbox E3 brifingi, Xbox’ın işvereni Phil Spencer’a nazaran “Kimsenin görmediği yeni şeylerin tanıtıldığı” bir aktiflik olacak.

Xbox platformunun yer aldığı en büyük ve heyecan verici E3 fuarlarından birinin olacağını belirten Spencer, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu yılki fuarda kaç adet “exclusive” oyun duyuracaklarının da bilgisini verdi. Spencer’a nazaran Microsoft, bu yılki fuarda tam 14 Xbox’a özel oyun duyurusu yapacak.

İçlerinde bugüne kadar yapılmış en değerli oyun olduğu söylenen Halo Infinite ile Gears 5 gibi katılaşmış üretimlerin yer alacağı oyun listesinde; Ninja Theory’e ilişkin yeni bir oyun ile Fable 4 ve Wasteland 3 (farklı bir RPG’de olabilir) üzere oyunların da bulunacağı argüman ediliyor.

Xbox Project Scarlett’in de duyurusunun yapılabileceği söylentilerinin dolaştığı fuar ile ilgili öteki gelişmeler için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

Başa dön tuşu