OnePlus 7 Pro kamerası DxOMark listesinde zirveye oynuyor

OnePlus firmasının bugün resmiyete kavuşturduğu yeni amiral gemisi OnePlus 7 Pro başarılı bir art kamera kombinasyonuna sahip. DxOMark platformu da modele en yüksek puanlardan birisini verdi.

OnePlus 7 Pro DxOMark puanı kaç?

OnePlus 7 Pro modelinde 48MP çözünürlüğünde Sony IMX586 sensör, 16MP geniş açılı sensör ve 8MP telefoto sensör yer alıyor. Ana sensör ve telefoto sensör OIS teknolojisi ile destekleniyor. Lazer ve faz algılamalı otomatik odaklama ile desteklenen paket 4K 60fps görüntü kaydı yapabiliyor.

Amiral gemisinin kamera paketi DxOMark testlerinden 111ortalama puan alarak tepeye tırmanmayı başardı. Tepede 112 puanla Galaxy S10 5G ve Huawei P30 Pro modelleri yer alıyor. Listede 111 puan alan yalnızca OnePlus 7 Pro oldu.

Fotoğraf tarafında model 118 puan alıyor ve Huawei P30 Pro modelinin akabinde ikinci sıraya yerleşiyor. Testlerde otomatik odaklama, flaş istikrarı ve pozlama en yüksek puanları almış. Yakınlaştırma ve bulanıklık efektleri ise biraz başarısız bulunmuş. Tekrar düşük ışık şartlarında az da olsa kumlanma hissedildiği tabir ediliyor.

 

Video tarafında ise 98 puanla Galaxy S10 5G modelinin akabinde ikinci sırada yer alıyor. Otomatik odaklama ve dengeleme en başarılı bulunan özellikler. Düşük ışık şartlarında kumlanma ve vakit zaman ortaya çıkan çok küçük renk bozulmaları puanı düşürmüş.

Ön kamera ise 86 ortalama puan alıyor. Fotoğraf tarafında 90 puan verilmiş. Pozlama, flaş istikrarı ve renk üretimi başarılı lakin odaklama ve bulanıklık düşük puanlarda. Görüntü tarafında ise 81 puan almış ve kıymetler genelde ortalama diyebiliriz.

OnePlus 7 için bir test yok lakin ana kamera ve geniş açı kamerası ağabeyi ile tıpkı. Bu bakımdan alınan puanlar üç aşağı beş üst birebir olacaktır. OnePlus 7 Pro modeli 669$ başlangıç fiyatına sahip.

 

Başa dön tuşu