PlayStation 5, Kasım 2020’de 499 dolardan piyasaya sürülebilir

Japon devi Sony, yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde çalıştığını uzun bir müddet evvel onaylamıştı. Kullanıcıların merakla beklediği konula ilgili yayınlanan yeni bir rapor, PlayStation 5’in çıkış tarihi ve hatta fiyatlandırması ile ilgili ayrıntılar sunuyor.

Satış rekorları kırabilir

Güvenilir ve saygın Sony analistlerinden Hideki Yasuda, Ace Araştırma Enstitüsü için yaptığı son üç aylık tahlil raporunda, yeni jenerasyon oyun konsolu PlayStation 5’in Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürüleceğini ve fiyatının da 499 dolar olacağını belirtiyor. Yasuda, ayrıyeten PS 5’in güçlü bir başlangıç yapacağını ve birinci yıl 6 milyon adet, ikinci yıl ise 15 milyon adet satılacağını öngörüyor.

Sony, PlayStation 4 ile kayda bedel bir muvaffakiyet yakaladı ve bu muvaffakiyetin PlayStation 5 ile katlanarak devam etmesi bekleniyor. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise vakit bize gösterecek. PS 5 hakkında bilinenler ise şirketin yeni 7nm Zen 2 mikro mimarisini temel alan sekiz çekirdekli bir AMD Ryzen CPU kullanacağı istikametinde. Aygıtta ayrıyeten ışın izleme takviyesine sahip yeni bir Radeon ekran kartı, SSD depolama alanı ve gelişmiş 3D ses özellikleri mevcut olacak.

Başa dön tuşu