Windows update, güncelleme uyarıları göstermeye başlıyor

Microsoft Windows 10 işletim sistemini güvenlik açıklarına karşı ve öteki geliştirmeler için aktüel tutmak ismine ağır bir mesai harcıyor. Lakin şirketin yayınladığı güncellemeler bazen tahlil üretmek yerine mevcut sorunları daha da derinleştirebiliyor.

Güncellemeleri manuel olarak indirme seçeneği bir köşe de dursa da Microsoft bu tekniği uyumsuzluk problemleri üzere sorunlar yaşanabileceği gerekçesiyle pek tavsiye etmiyor.

Şirket, bilgisayarlarını manuel olarak güncellemeyi tercih etmeyen ve en son yayınlanan Mayıs 2019 güncellemesinin ne vakit otomatik olarak indirilmeye hazır olacağını merak eden kullanıcılar için ise bir bildirim yayınlamış durumda. Bildirimde aşağıdaki bildiri yer alıyor.

“Windows 10 Mayıs güncellemesi hazır durumda. Güncelleme uyumlu aygıtlara yüklenebilir halde, fakat sizin aygıtınız yükleme için şimdi tam olarak hazır değil. Aygıtınız hazır olduğunda, güncellemeye bu sayfadan ulaşabileceksiniz. Şu an için yapabileceğiniz öbür bir şey bulunmuyor.”

Windows 10 Güncelleme Asistanı’nı kullananların alışkın olduğu bu çeşit bildirimleri artık Windows Update’te de görebilmenin ise sevindirici olduğunu söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu