IKEA Symfonisk Sonos kablosuz hoparlörler duyuruldu

Dünyaca ünlü mobilya ve ömür gereçleri üreticisi IKEA akıllı sistemler konusunda da hareketli. Uzun yıllardır Tradfri akıllı mesken ekosistemini geliştiren IKEA, ses konusunda uzman Sonos ile de kıymetli bir iş birliği yaptı.

IKEA Symfonisk Sonos özellikleri ve fiyatı

İş birliği kapsamında iki firma akıllı aygıtlar üretecek. Bunlardan birincisi Symfonisk serisi olarak yaz aylarında satışa sunuluyor. İki kablosuz hoparlör barındıran seri farklı dekorasyon fikirleri için geliştirilmiş.

Symfonisk WiFi Table Lamp Speaker ürünü bir abajur görünümünde. Abajur kısmını dilediğiniz üzere değiştirebiliyorsunuz. Alt kısımda ise Sonos kablosuz hoparlör yer alıyor. Uygulama ile denetim edilen eserin lambası da buna dahil. Fiyatı 179$ olarak belirlendi.

Symfonisk WiFi Bookshelf Speaker ise kitap raflarına sığacak biçimde tasarlanmış. Ayrıyeten duvara da asılabiliyor. Bu eserin fiyatı 99$. Her iki eser için Sonos’un uygulamasını edinmek gerekiyor. Eserlerdeki kumaş kaplamalar ve ızgaralar değiştirilebiliyor.

AirPlay 2 dayanağı sunan eserler bununla birlikte akıllı asistan barındırmıyor. Şayet varsa öbür bir akıllı kablosuz hoparlörünüzü bağlayarak denetim edebiliyorsunuz. Ağustos ayından itibaren ABD ve Avrupa ülkelerinde satışa çıkmaya başlayacak.

 

Başa dön tuşu