Samsung’dan 292 inçlik 8k modüler TV: The Wall Luxury

Samsung ismine “The Wall Luxury” ismini verdiği ve en üst segmentte konumlandırdığı MicroLED televizyonunun duyurusunu yaptı. Daha evvelki versiyonu 146 inç boyuta ulaşan televizyon, yeni haliyle 292 inçlik büyüklüğe ulaşabiliyor.

Modüler olan televizyonun 2k çözünürlüğe sahip versiyonu 73 inçlik ekran boyutuyla geliyor. Lego üzere birleştirilen dört TV bir ortaya geldiğinde ise 292 inçlik boyuta ve 8k azamî çözünürlüğe sahip olunuyor.

 

Ekrana yansıtılan manzaralar için LED’lerin farklı başka yakıldığı MicroLED teknolojisinde siyah manzaralar için hiçbir LED yakılmadığı için OLED TV’lerdekine yakın siyah başarımı elde edilebiliyor. Lakin OLED’in bilakis düşük zirve parlaklığı ve burn-in sıkıntılarıyla karşılaşılmıyor.

Samsung’un 100,000 saatlik ömür biçtiği ve 2,000 nitlik zirve parlaklığına sahip televizyonun istendiği vakitlerde dijital bir tuvale dönüşebileceğini belirtiliyor. Böylelikle ruh halinize nazaran tercih edeceğiniz fotoğrafları TV’de görme bahtınız da var. 30mm panel derinliğine sahip aygıtın “120Hz görüntü oranı” ile geleceği söyleniyor. Fakat bahsi geçen bedelin üst düzey TV’lerin sahip olduğu 120 Hz tazeleme oranıyla tıpkı olup olmadığı belirtilmemiş.

Temmuz ayında satışa çıkması beklenen TV için küçük çaplı bir servet ödemek isteyenler yaklaşık 100,000 doları gözden çıkarmak zorunda kalacaklar.

Başa dön tuşu