Trio ile dizüstü bilgisayarınıza ekstra ekran

Profesyoneller ve oyuncular için artık tek monitörle çalışmak verimli olmamaya başladı. Bu bakımdan kullanıcılar masaüstünde ikinci yahut üçüncü monitöre yöneliyor. Dizüstünde ise monitör desteği taşınabilirliği biraz bozuyor. Bu bakımdan yeniliğe gereksinim var.

Trio özellikleri ve fiyatı

Geçmişte birkaç firmanın iki yahut üç ekranlı dizüstü tahlillerini görmüştük lakin gerek fiyat gerekse de üretim problemleri yaygınlaşmasını engelledi. Bu açıdan taşınabilir ekranlar biraz daha kullanışlı üzere duruyor.

Geçen yıl kitle fonlama platformlarında 2 milyon dolar civarında bağış elde eden eski MIT araştırmacılarının geliştirdiği Duex ikinci ekran desteği artık iki ekranla geri döndü.

Trio ismindeki eklenti dizüstü modelinizin art kapağına monte ediliyor ve manyetik olarak bir yahut iki ekran yerleştirmenize müsaade veriyor. Trio modeli 13-14 inçlik dizüstüler için 12.5 inçlik Full HD, Trio Pro modeli ise 15 inç ve üzeri dizüstüler için 14 inçlik ekran desteği yapıyor.

Trio ekranları öne gerçek çevirerek daha ağır bir deneyim yaşayabilir ya da geriye yanlışsız çevirerek karşı taraftaki kişinin bilgileri görmesini sağlayabilirsiniz. Ekranların yükü 0.7Kg civarında ve USB girişinden güç alıyor.

Yine Kickstarter üzerinde takviye arayan setin Trio modeli tek ekranlı 179$, çift ekranlı 3494, Trio Pro modeli ise tek ekranlı 199$ ve çift ekranlı 399$ üzerinden bağış toplamaya başladı. Sevkiyatlar Ocak ayında başlayacak.

 

Başa dön tuşu